BEYNİNİZİ KİMLER YÖNETİYOR?

Yıllar önce bir devlet memuru olarak çalışırken o günkü sistemin çalışmaya kredi veren bir yapıda olmadığını anlamıştım. Ne kadar yetenekli ve çalışkan olduğunuzdan çok kimleri tanıdığınızın daha önemli olduğunu keşfetmiştim. Kendi kaynaklarımızın ve değerlerimizin nasıl ziyan edildiğine şahit olmuştum.

Sistemin bir parçası olmak yerine sistemi düzeltmeye gücünün olduğuna inanan genç bir adamdım. Çalışkandım, hırslıydım ve herkes televizyon izlerken, eğlenirken ben kendi kişisel gelişim ve eğitimime  yatırım yapıyordum. Sistemi düzeltmeye kararlıydım. Politikaya atılıp bu düzeni değiştirenlerden olacaktım.

Derken o bozuk istemin içinde dahi, çalışkansan ve dürüstsen senin için ilahi bir adaletin geçerli olduğunu anladım. Çeşitli burslar kazandım. A.B.D.’de ve İngiltere’de ekonomi ve liderlik konularında eğitim gördüm. Teknik bir adamdım. Sistemi düzeltmeye talipsem ekenomiden anlamam ve liderliğin püf noktalarını çözmem gerektiğine inanıyordum. Toplum karşısında konuşma ve hitabet dersleri aldım. A.B.D’nin dünyayı yönetmek için gelecek 50 – 100 yılın planlarını yaptığını anladım. Ülkemize ve dünyaya dışarıdan bakmanın farkını yaşadım. Beyaz Sarayı dışarıdan izleyen değil, o dönemin A.B.D. başkanı baba George Bush’un davetlisi olarak (ABD hükümetinden burs olan öğrenciler olarak) içini görenlerden oldum.

Bütün bu eğitimleri aldıktan ve biraz olgunlaştıktan sonra sistemi politikaya atılarak değiştirmenin tek başına mümkün olmadığını, bunun bir ekip işi olduğunu ve boşuna çalıştığımı anladım. Şüphesiz politika sistemin düzeltilmesi için daha etkili ve güçlü bir yol. Ancak sistemi politikayla düzeltmek yerine daha yavaş giden, ama çok daha etkili bir yöntemin olduğunu da keşfetmiştim. Değişimin yolu eğitimden geçiyordu. Dünyayı ve ülkeyi değiştiremesem de, bireylerin gelişmesine katkıda bulunabilirdim. İnsanların hızlı, kolay ve kalıcı öğrenmeleri için gerekli olan tekniklere yoğunlaştım. Özet olarak hedefim insanların beyinlerini eğiterek onları daha hızlı düşünen, daha hızlı öğrenen, daha zeki ve daha başarılı olan bireyler haline getirmek.

Konu eğitim, kişisel gelişim ve öğrenme olunca, bunun önünde de çok önemli engeller olduğunu yaşadım ve gördüm. Toplum içindeki büyük bir kitle farkında olmadan magazinsel haberlerle, eğlenceyle vb. faaliyetlerle oradan oraya sürükleniyor. Kendi istediklerini değil, farkında olmadan kendilerine empoze edileni yapıyor ve düşünüyorlar, zamanı boşa harcıyorlar.

Kısacası, bugün amacım herkesi bir kez daha düşündürmek ve insanların geleceklerini yönetmeleri için kendi beyinlerini kendilerinin yönetmeleri gerektiğini anlamalarını sağlamak. Bu amaçla size aşağıda izlemeniz için 13 dakikalık çok önemli bir film gönderiyorum. Filmin başlığı;

BEYNİNİZİ KİMLER YÖNETİYOR?

Bu filmi mutlaka izlemelisiniz !!!

İyi seyirler...

BÖLÜM - 1
 
BÖLÜM - 2

Unutmayın, siz magazin haberleri izlerken, eğlenirken, zamanı boşa harcarken, birileri dünyada sizi ve beyinlerinizi yönetmek için planlar yapıyor. Dünya ve geleceğiniz hızla yeni baştan şekilleniyor.

Eğer geleceğinizi kendiniz şekillendirmek istiyorsanız size tavsiyem;

Dünyayı takip edebilmek için İngilizce’yi iyi öğrenin, kişisel gelişim ve eğitiminize önem verin.

Başarı dileklerimle...

Melik Duyar
Dünya Hafıza Şampiyonu
Dünya Hafıza Olimpiyatları Başkanı
© 2009 – Melik Duyar – Mega Hafıza Ltd.

Melik Duyar'ın ücretsiz 7 Elektronik Beyin Eğitimi programına katılmak için, buraya tıklayın.

Melik Duyar'ın ücretsiz 6 Elektronik Hızlı Okuma programına katılmak için, buraya tıklayın.

Melik Duyar'ın ücretsiz "Mega Hafıza" dergisinin adresinize gönderilmesi için, buraya tıklayın.

Not: Melik Duyar'ın diğer eğitimleri, eğitim setleri ve kişisel gelişim kitapları için aşağıdaki web adreslerini ziyaret edebilirsiniz;

http://www.megahafiza.com.tr
http://www.megahizliokuma.com
http://www.megaegitim.com
http://www.konsantrasyonungucu.com
http://www.sudokuzekasi.com
http://www.yaraticidusunme.com
http://www.memoriad.com
http://www.memoriad.com.tr
http://www.kisiselgelisim.com
http://www.zekatestleri.com
http://www.iq-vitamin.com
http://www.elmastarlalari.com
http://www.nlpmerkezi.com
http://www.konsantrasyon.com
http://www.kisiselgelisim.com.tr
http://www.bireyselgelisim.com
http://www.kisiselgelisimkitaplari.com
http://www.kisiselgelisim.fm